1079 1005 Anders Hultman Anders Hultman (f. 1953), 'Gilla Läget', 2016, signerad 'Anders Hultman 2016' och 'Gilla Läget'. Blandteknik (gicléetryck, pennor, kritor, kol, akvarell på akvarellpapper), 29x29 cm / 53x53 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 18:48)
1079 1019 Anna Rosenbäck Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 20:29)
1079 1017 Bingo Rimér Bingo Rimér (f. 1975), 'Katrin Zytomierska', blandteknik, signerad 'Bingo', 100x100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 20:13)
1079 1011 Camilla Lundén Camilla Lundén (f. 1967), 'Sugar', signerad 'Camilla Lundén' samt a tergo 'Sugar 2016 Camilla Lunden', akryl på duk, 60x60 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:26)
1079 1012 Daniel Lundvall Daniel Lundvall (f. 1976), Marrakech röd med akryl, lager på lager som är skrapad, lackad med högglans. 80x80 cm plåt, ram i råjärn. Skapad av Daniel Lundvall särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:34)
1079 1010 Elin Lintunen Elin Lintunen (f. 1988), 'the yellow spots', 2016, 'signerad E. Lin 16', akryl på duk, 40×60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:18)
1079 1007 Gittan Jönsson Gittan Jönsson (f. 1948), 'Skånskt landskap', 2003, tempera på trä, 48x42 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:00)
1079 1003 Gustav Hjelmgren Gustav Hjelmgren (f. 1979), 'Utan titel', olja på duk, lager på lager, signerad a tergo, 126x95 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 18:38)
1079 1013 Jörgen Nilsson Jörgen Nilsson (f. 1968), 'Med landskapet som palett', fotografi, mattborstad aluminium, 40x72cm. Bilden finns också med i boken 'Utsikter, omvägar och nya insikter Kullabygden' (signerat ex medföljer auktionsposten)
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:42)
1079 1008 Julia Koceva Julia Koceva (f. 1992), 'Hästen', 2016, prick-teknik (stippling), 39x29 / 52x42 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:02)
1079 1022 Leif Zetterling Leif Zetterling (f. 1940), 'Zetterling Collection 1', mapp med grafiska blad, 2001, 42x58 cm, Ålderstrappan, Folkhemmet, Den andra måltiden, I ankdammen, Fredshöken, Madonna, 11 september
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 20:52)
1079 1014 Lennart Nilsson Lennart Nilsson (f. 1922), 'Stockholm, slutet 40-tal', omslagsbild till boken 'Lennart Nilsson Stockholm', 2008, digital print, upplaga 2/10, signerad 'Lennart Nilsson', 25x25cm/35x33 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:49)
1079 1009 Mathias Kärnlund Mathias Kärnlund (f. 1972), 'Vid Mariatorget', olja på duk, 122x81 cm, signerad ' Mathias Kärnlund'
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2016 09:23)
1079 1015 Mikael Persbrandt Mikael Persbrandt (f. 1963), 'Pojke på tåg (1985)'. Gicléetryck, 15/200, signerad 'Mikael Persbrandt 15/200', 75x52 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 19:57)
1079 1001 Peter Apelgren Peter Apelgren (f. 1959), 'Tro/hopp', 2011, olja på duk, 60x40 cm. Signerad Peter Apelgren samt signerad a tergo 'Peter Apelgren 2011 Tro/hopp'
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 18:30)
1079 1021 Simon Stålenhag Simon Stålenhag (f. 1984), digital print, signerad 'Simon Stålenhag 2012', 70x100 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 20:44)
1079 1020 Tomas Nanne-Sandberg Tomas Nanne-Sandberg (f. 1977), 'Hjort på avverkningsplats', signerad 'TNS16' samt a tergo 'Tomas Nanne-Sandberg 2016 Hjort på avverkningsplats', olja på masonit, 42x99 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 oktober 2016 20:37)
1079 1002 Villiam - Salong Betong Villiam /Salong Betong, 'Napoleon Bonaparte', blyerts på papper, 39x29 cm, signerad 'VNA-14'
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 november 2016 09:21)